جاذبه های گرشگری ترکیه را بیشتر بشناسید

جاذبه های گرشگری ترکیه را بیشتر بشناسید

کشور ترکیه پر شده است از مقاصد بسیار زیبای توریستی که برای گردشکرانی که از سراسر دنیا اهل گشت و گذار هستند بسیار جذاب است و در دنیا جز برترین مقاصد گردشگری نیز می باشد است. از گنبد ها و گلدسته های مساجد بسیار زیبای استانبول مانند احمد سلطان و ایا صوفیه و مسجد سلیمانیه گرفته تا خرابه های باستانی که مطعلق به امپراطوری های گذشته مانند روم در بخش های غربی و جنوبی و از ساحل های بسیار زیبای آنتالیا و جاذبه های بسیار زیاد مدیترانه ای تا کوه های پوشیده شده از برف و پوشش های گیاهی مختلف تا دریای سیاهی که در شرق این کشور قرار گرفته است و تا تنگه های مهم و پر اهمیت جهانی مانند تنگه بوسفر. با این همه جاذبه ی گردشگری به طور کامل نمی توان به تنها تعدادی از آنها اکتفا کرد و تنها به چند مورد برتر اشاره کرد اما می شود با تعدادی از این مقصد ها اشنا شد در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از این مقاصد گردشگری آشنا کنیم.
آمفی تئاتر آسپندوس در ترکیه
سالن اجتماعات آسپندوس یکی از مهم ترین و مورد توجه ترین سالن های اجتماعات موجود در تور ترکیه ارزان سفر باتو است که قدمتی باستانی دارد و متعلق به عهد باستان است. این آمفی تئاتر یا سالن اجتمعات در قرن دوم بعد از میلاد حضرت مسیح و در زمان فرمانروایی امپراطوری رومی ها و شخصی به نام مارکوس اورلیوس ساخته شد و وی بود که دستور ساخت چنین بنایی را به کارگرانش داد و جالب است بدانید که ظرفیت تماشگران این سالن اجتماعات چیزی در حدود بیست هزار نفر بوده است که درزمان خود یک شاهکار به حساب می آمده است زیرا بعدها از این مکان بسیار زیبا به عنوان محلی برای استراحت مسافرانی که از نقاط بسیار دور به این منطقه می آمدند مورد استفاده قرار گرفت و بعد از آن زمان تا کنون به طور دائمی مورد مرمت و بازسازی و حفاظت قرار گرفته است. بر همین اساس سالن اجتماعات آسپندوس بدون از دست دادن خصوصیات اصلی و حتی در بعضی از موارد ریزه کاری هایستوانسته است تا به امروز یکی از برتربن جاذبه های گردشگری ترکیه باقی بماند.
ساحل بسیار زیبای پاتارا
این ساحل بسیار زیبا در مطلب سفر باتو ، یکی از زیبا ترین و در عین حال طولانی ترین ساحل هایی است که در کشور ترکیه وجود درد این ساحل شنی در نزدیکی دریای مدیترانه قرار گرفته است که در نزدیکی آن هیچ بنای به خصوصی جز یک کافه بسیار کوچک در ساحل پاتارا دیده نمی شود. جالب است بدانید که تنها جانداری که در این ساحل وجود دارد یک گونه بسیار خاص و در حال انقراض لاکپشت کله بزرگ است که در این بخش از ترکیه و در این ساحل خاص زندگی می کند و از هر از گاهی اقدام به تولید مثل نیز می کند. روستایی که در نزدیکی ساحل پاتارا محل تولد سنت نیکولاس یکی از مقامات مذهبی بیزانسی در قرن چهاردهم بود که بعد ها از او به داستان بابانوئل یاد کرده اند.
قلعه بسیار زیبای پنبه ای
پاموک قلعه یا قلعه پنبه ای که در گویش و زبان ترکی استانبولی به معنی قصر پنبه ای یا قلعه پنبه ای است نما و ویویی بسیار زیبا و فانتزی را در مناطق غربی این کشور پدید آورده است که به دلیل قسمت های پله مانندش که به رنگ سفید نیز وجود دارند بسیار مشهور شده است. این تراس های پله ای از عنصر تراورتن ساخته شده اند که سبب پدید آمدن ساختار بسیار بزرگ و زیبا در اثر گذر زمان شده اند. این عنصر بسیار زیبا یک سنگ رسوبی می باشد که از آب های معدنی چشمه هایی که به صورت طبیعی و در آب های گرم رسوب می کند ایجاد می شود. گونه بشر بعد از گذشت چندین هزار سال که ازاین چشمه های آب گرم گذشته و از این آب ها استفده کرده اند و سال های بسیار زیادی در این آب ها شنا کرده اند. شهر بسیار قدیمی و بایتانی یونانی به نام هیراپولیس را ساخته اند که توسط پادشاهان پرگامون بر روی چشمه های آب گرم در این منطقه ساخته شده است. خرابه های حمام ها و معابد و ساختمان های تاریخی را به راحتی می توان در این منطقه مورد بازدید قرار داد و زیبایی های آنها را مشاهده کرد.
شهر بسیار زیبای بدروم
در ادامه مطلب سایت پگاچین در مورد راهنمای سفر به ترکیه ، این مکان بسیار زیبا با ساحل هایی شنی و معابر و کوچه هایی مملو از مغاره ها و غذاخوری های با لوکس و زیبایش مدت زمان بسیار زیادی است که محلی برای تفریح بسیار ازگردشگر ها و توریست های خارجی و داخلی است که به ترکیه سفر کرده اند و این کشور را به عنوان مقصدی برای مسافرت اقدام کرده اند. نام قدیمی این مکان بسیار جذاب هالی کارناسوس می باشد که یکی از عجایب هفت گانه زمان باستان بوده و از جاذبه های برتر ترکیه نیز محسوب می شود که متأسفانه تعدادی زلزله که در منطقه آمده است باعث تخریب این بنای تاریخی شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *