تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی را می دانید ؟

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی را می دانید ؟

اگر بنا به هر دلیلی دندان تان را از دست بدهید ریشه دندان هم از بین می رود و این یعنی برای دندان جایگزین هیچ جایگاه محکمی وجود ندارد اما خوشبختانه در روش کاشت ایمپلنت این مشکال برطرف شده است و شما با استفاده از پایه تیتانیومی که به شکل پیچ می باشد می توانید ریشه از دست رفته را جایگزین نمایید. همان طور که می دانید در گذشته راه حلی برای دائمی شدن دندان های از دست رفته وجود نداشت و فقط از دندان مصنوعی برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شد اما این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی در علم دندانپزشکی دیگر نیازی به نگرانی برای برطرف کردن این مشکل نیست.

ایمپلنت با قرارگیری در استخوان فک مانند دندان طبیعی عمل می کند و دیگر نیاز نیست نگران کنده شدن آن باشید. خوشبختانه طول عمر ایمپلنت با توجه به مراقبت هایی که بیمار باید برای رعایت آن ها بسیار وسواس به خرج دهد بالا می باشد. با پیوند خوردن پایه تیتانیومی با استخوان فک درست مانند ریشه دندان طبیعی می توان از پایه تیتانیومی استفاده نمود. خوشبختانه جنس این فلز با بدن انسان سازگار می باشد و به راحتی با استخوان فک جوش میخورد.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در چیست ؟

در گذشته روش های مرسوم زیادی وجود داشت که با ورود ایمپلنت تمامی روش های گذشته منسوخ شد البته شاید برخی افراد هنوز هم از آن روش ها استفاده کنند اما باید بدانید روش های مدرن و نوین امروزی مشکلات و خطاهایی که در روش های گذشته وجود داشته را برطرف نموده است بنابراین لازم است برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکل برای ددان ها از روش های جدید پیروی نماییم. کسانی که در گذشته برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته از روش بریج دندان استفاده می کردند با مشکلاتی مواجه می شدند.

روش ایمپلنت دیجیتال یکی از بهترین روش ها برای جایگزینی دندان از دست رفته می باشد زیرا بدون جراحی و با درد کمتر شما صاحب دندان خواهید شد. در این روش که به صورت پانچ کردن می باشد دیگر نیازی به بخیه زدن نخواهد بود و تورم بعد از جراحی وجود ندارد. درست است این روش هنوز مانند روش سنتی ایمپلنت رایج نشده است اما در سراسر دنیا از این روش برای کاشت ایمپلنت استفاده می شود.

همان طور که می دانید دنیای دیجیتال هر روز در حال پیشرفت است و با تغییرات شگرفی همراه است فناوری دیجیتال در علوم پزشکی و دندانپزشکی هم ورود کرده است و با استفاده از ابزار های تشخیص دیجیتال بای درمان بیماران راهکارهایی جدید و به روز ایجاد نموده است. در روش دیجیتال درمان های دیجیتال و کامپیوتری جایگزین درمان های دستی شده است که مجوجب افزایش سرعت دندانپزشکان و بالا رفتن دقت آن ها شده است در این روش های دیجیتال دیگر شاهد خطای انسانی نخواهیم بود.

در روش ایمپلنت دیجیتال که به منظور کاشت ایمپلنت برای کسانی که از نداشتن دندان آزرده خاطر شده اند استفاده می شود با استفاده از ابزار های دیجیتال ساختار استخوان های فک بررسی می شود. خوشبختانه این روزها دندانپزشکی دیجیتال در ایران در حال توسعه و پیشرفت می باشد و باید بگوییم کلینیک دندانپزشکی زیبادنت با بهره گیری از دستگه های دیجیتال این امکان را برای بیماران فراهم نموده است تا از هر گونه درمان دیجیتال بهره مند شوند. باید بگوییم در روش دیجیتال بدون نیاز به برش لثه می توانید صاحب ایمپلنت شوید و حتی درد و خونریزی کمتری را شاهد هستید اما نکته ای که وجود دارد دقت بالای این روش می باشد.

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم در روش ایمپلنت دیجیتال شما درد و خونریزی کمتری دارید بنابراین کسانی که همیشه به دلیل ترس از جراحی از کاشت ایمپلنت گریزان بودند می توانند از این روش استفاده کنند همین طور کسانی که فشار خون و یا دیابت دارند و نمی توانستند از روش معمولی برای کاشت ایمپلنت استفاده کنند حالا دیگر راه حل مناسبی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته شان وجود دارد.

شاید برای اثبات این موضوع دیگر نیازی به سند و مدرک نباشد زیرا همه ما شاهد رشد باور نکردنی دنیای دیجیتال هستیم و می دانیم حرکت به سمت دنیای دیجیتال می تواند یک قدم بزرگ برای پیشرفت باشد. در روش ایمپلنت دیجیتال با استفاده از ابزار هایی که به منظور تهیه تصویر سه بعدی از دندان استفاده می شود می توان مراحل کاشت ایمپلنت را به بیماران توضیح داد و تمام این مراحل به وسیله کامپیوتر انجام می شود و نیازی به دخالت انسان نخواهد بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *